Tagi

, , , , , , ,

Po sporej przerwie niepisania – bo życie znów nabrało tempa powracam.

Chciałem napisać dziś jedno i ująć to bardzo krótko.

To co się wydarza w ostatnich dniach w moim życiu sprawia bardzo konkretnie i owocuje  w tym, że czuje się szczęśliwym człowiekiem. Nie zamienił bym się z nikim moim szczęściem, choć użyczyłbym go wielu, by też mieli udział w tym szczęściu. To co niemożliwe – po ludzku, dzięki Bogu staje się możliwe w moim życiu. Te wszystkie treści z przeróżnych spotkań z przeróżnymi osobami sprawiają, że nie mogę wyjść z podziwu – jak życie może być piękne.

Nie ważne co się dzieje i jak może być ciężko w życiu. Nie ważne jak może być mi trudno – ważne, że jest On. Mogę narzekać na innych i na siebie. Mogę mówić jak to źle i ciężko jest w życiu – ale czy to coś zmieni? Nie! Ale mogę dziękować za to co mam i widzieć, że to wszystko daje mi Bóg! Szklanka może być pusta od połowy, ale może być pełna też do połowy!

Niebo jest już tu na ziemi. Jest w sercu (jak mawiał św. Alfons). Jest w drugim człowieku. Wystarczy przetrzeć oczy i to zobaczyć. I w tym wszystkim poczuć się szczęśliwym. Życzę wam szczęścia!

 

(J 15,9-11)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.