Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zdrowaś Maryjo,
łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławionaś Ty między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi
teraz i w godzinę śmierci naszej.

ikona-matka-boza-dobrej_903

Szukamy w życiu przeróżnych rad. Jak dobrze mieć kogoś tak blisko, kto zawsze nam dobrze poradzi, powie dobre słowo, potrafi wskazać właściwy kierunek – zwłaszcza wtedy, gdy sami już nie umiemy wybrać. Dobrze mieć takich znajomych, przyjaciół, którzy nam wskazują to co dobre. Dobrze mieć takich bliskich, którzy chcą tylko dobrze dla mnie i pomagają mi w stawaniu się lepszym. Gdzie takich ludzi szukamy i kto może się taki dla nas stać się? Przede wszystkim szukamy ludzi wiarygodnych. Kto to taki? Najczęściej to taka osoba, która przeżyła już swoje w życiu. Wiarygodny człowiek doświadczył wiele trudu i przeszedł przez to z podniesioną głową. Nie chcemy bowiem tylko teoretyków. Można mieć piękne teorie i nie mieć nic tak naprawdę do powiedzenia.

Patrzymy dziś na Miriam, młodą nazaretankę. Prosta dziewczyna dziś dla nas staje się Matką i to na dodatek Dobrej Rady. To jest wskazówka. Szukając nie tyle rady, co dobrej, najlepszej rady na życie trzeba popatrzeć właśnie na Nią. To jest dobra, najlepsza opcja na rozterki życiowe. Ona w swoim życiu musiała podejmować najtrudniejsze decyzje. Decyzje, które podejmowała zmieniały bieg historii świata. To nie było łatwe, a jednak podjeła się tego odważnego czynu. Dziś widzimy, że to były najlepsze wybory jakie człowiek mógł podjąć. Miriam dlatego może być dla nas tym właśnie kimś, kto umie bezbłędnie doradzić. Recepta na udane wybory jest jedna. Jeżeli mam wybierać to zawsze wybieraj Bożą opcję i logikę. I jeżeli masz cokowiek powiedzieć to mów „tak”. Tylko tak dla Boga jest najlepszym wyborem w życiu. Tu nie trzeba studiować czy obmyślać planu – trzeba tylko umieć mówić jak ona „tak”.

Miriam, ja nie umiem, ale Ty masz taką moc, by dać mi taką odwagę. Naucz mnie pokory, która umie mówić tylko trzy litery, tworzące najpiękniejsze słowo świata – „tak”. Módl się za nami.