Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zdrowaś Maryjo,
łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławiona Tyś między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi
teraz i w godzinę śmierci naszej.

shutterstock_7156819-625x493„PRZYBYTKU SŁAWNY POBOŻNOŚCI, MÓDL SIĘ ZA NAMI”

Już po raz trzeci patrzymy na Miriam, ukochaną przez Boga, który w litanii loretańskiej określana jest jako Przybytek. Ona jest domem, mieszkaniem, pałacem, zamkiem, przybytkiem. Napełniona Bożym Duchem sprawia, że każdy moment Jej życia jest Bożym momentem i objawieniem Jego chwały. Jej życie jest miejscem lub lepiej powiedzieć przestrzenią, gdzie mogę spotkać się z żywym Bogiem. Ona jest tą rzeczywistością, której ludzie są spragnieni. Niczego i Nikogo tak nie jesteśmy spragnieni jak Boga (choć nawet nie umiemy lub nie chcemy tego tak nazwać). Tam kwitnie jak w najpiękniejszym ogrodzie pobożność.

Dziś gdy popatrzymy na pielgrzymkową mapę świata to wszędzie rozsiane są jej święte miejsca, gdzie ludzie przychodząc do Miriam spotykają się z Bogiem. Tysiące sanktuariów, które gromadzą miliony wiernych. Każdy kto się z Nią spotyka odchodzi napełniony Bogiem. Ona prowadzi do Boga. Staje się dla nas miejscem, gdzie nam jest najbliżej do Boga. Ona gromadzi ludzi przy Bogu. Ona stwarza najlepszą przestrzeń do spotkania z Nim. Coraz bardziej się do tego przekonuje w swoim życiu. Im buduję głębszą relację w Miriam tym czuje się bliżej Boga. Im więcej zaczynam z Nią rozmawiać o Nim tym coraz więcej rozumiem swoje życie. Wreszcie im więcej się z Nią modlę do Boga tym czuje, że te modlitwy są skuteczniejsze.

Miriam, żeby tyle otrzymać nie musiała nic robić. Tak naprawdę wykonała tylko jeden gest. Ona pozwoliła, by pod Jej sercem, a tak naprawdę w Jej sercu i w całym Jej życiu zamieszkał Bóg. Zrobiła Mu miejsce i pozwoliła, by On stał się Gospodarzem Jej życia. Jej życie tym gestem stało się najświętszym miejscem, świątynią wypełnioną Bogiem i tylko Bogiem. Wszystko, co działo się później było tylko zwyczajną konsekwencją. Zgadzając, by Zbawiciel zamieszkał pod Jej sercem i rodząc Go dała Mu schronienie. Ten, który dla każdego z nas jest „najlepszym schronieniem” i jedynym „miejscem spoczynku” znalazł dom w łonie najuboższej dziewczynie z Nazaretu. Ona stała się przez to schronieniem dla każdego człowieka. Chroniąc się w ramionach Miriam tak naprawdę rzucamy się w najczulsze ramiona Ojca. W Niej każdy z nas jest zaproszony do wejścia do tego świętego i sławnego przybytku, aby zaczerpnąć ze źródła łaska, które stale jest otwarte dla każdego z nas. Przyjdź dzisiaj do Niej i pozwól Jej zaprowadzić Cię do Taty. Nie wiesz jak to zrobić? Nie musisz wiedzieć, po prostu zapragnij spotkania z Nim i zaproś do tego Maryję – Ona to zrobi za ciebie i będzie to najlepsze z możliwych spotkań.

Miriam, Żywa Obecności Boga, daj mi dziś Jezusa. Zaprowadź mnie w tę świętą przestrzeń, bym już nie żył tylko ja, ale żył we mnie tylko On – żywy, prawdziwy, kochający Bóg. Daj mi odwagę życia Nim. Daj mi odwagę do tego, bym zaprosił Go do siebie. Módl się za nami grzesznymi. Amen

Zapraszam do wspólnej modlitwy. Dziś rozważmy tajemnicę cierniem ukoronowania Pana Jezusa. Dziękuję, że jesteście, że jesteśmy razem.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU: TUTAJ