Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zdrowaś Maryjo,
łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławiona Tyś między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi
teraz i w godzinę śmierci naszej.

d1799380709BRAMO NIEBIESKA, MÓDL SIĘ ZA NAMI

Nie mogę się nadziwić, gdy teraz codziennie tak bardziej intensywniej w czasie  tych rekolekcji patrzę razem z wami na Miriam. Tyle imion, tyle twarzy, a wszystko cały czas jakby nam jeszcze mocniej Boga pomogło odkrywać. To jest w niej niesamowite, że w tym wszystkim ona nie zwraca uwagi na sobie, ale cały czas prowadzi nas do Boga. Patrząc na Nią widzimy Stwórcę.

Dziś odkrywamy kolejne imię Miriam jako bramę Nieba. Kościół od zawsze widział w Niej bramę, przez którą Niebo zamieszkało między nami. Ona stała się prawdziwą bramą, która otworzyła ziemię na przyjście Boga. Bóg przyszedł przez Nią do nas. Jedną decyzją otwarła nowy rozdział świata i człowieka. Jednym zgodą sprawiła, że Niebo zaczęło zmieniać rzeczywistość ziemską. Jedno zdanie sprowadziło Niebo na ziemię.

I tak jak kiedyś tak też dzisiaj Miriam jest i ciągle chce dla nas być bramą Nieba. Ona jest bramą przez którą Bóg przychodzi do każdego z nas. Stając się bramą naszego serca otwiera niebo dla każdego kto jest tylko spragniony. Przez Nią Bóg rodzi się w moim życiu. Może masz takie doświadczenie, że twoje serce jest totalną stajnią, w której pełno jest syfu i strasznego grzechu to tym bardziej zaproś tam właśnie Miriam – ona uczyni z tego miejsce narodzin Zbawiciela. Pozwól Jej, by właśnie to Ona przyniosła ci Jezusa.

Miriam jest bramą, bo jako Matka staje się dla każdego z nas pośredniczką między Niebem a ziemią. Ona przynosząc nam Jezusa sprawia, że każdy z nas staje się od razu obdarowany łaską. Przez Nią Bóg udziela nam swoich łask. Kościół dlatego zachęca nas do ciągłego wzywania Jej w potrzebach naszych, a w sposób szczególny w godzinę naszej śmierci, by to właśnie Ona zaprowadziła nas przed oblicze swego Syna.

Nie przez przypadek tak bardzo Kościół zachęca nas, byśmy w godzinę śmierci przyzywali imienia Maryi, aby Ona nas przyprowadziła przed oblicze swego Syna.

Święty Efrem Syryjczyk, mój ulubiony Ojciec Kościoła tak pisał o Miriam: „Nieskalana, nietknięta, cała czysta Dziewico, Boża Rodzicielko, Maryjo! (…) Witaj, bramo niebieska i drabino dla wejścia wszystkich! Witaj, Ty która otwierasz nam bramę do raju niebios!„.

Zapraszam do wspólnej modlitwy. Dziś rozważmy tajemnicę Zesłania Ducha Świętego