Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zdrowaś Maryjo,
łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławiona Tyś między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi
teraz i w godzinę śmierci naszej.

_maryjaGWIAZDO ZARANNA, MÓDL SIĘ ZA NAMI

Gwiazda zaranna zwiastuje nowy dzień. Świecąc do końca nocy aż do wchodzącego blasku Słońca zapowiada koniec ciemności. Miriam jest w Kościele czczona jako taka gwiazda. Swoim życiem i odpowiedzią na Boże wezwanie zapowiada przyjście Tego, Który nie zna zachodu – Wschodzącego Słońca. Gdziekolwiek się pojawi tam zwiastuje Jego obecność.

Bardzo mocnym przesłaniem dla mnie jest świadomość, że gwiazda zaranna jest do końca ciemności. Nie znika gdy już widać w oddali ciemność pozwalając, by już losy toczyły się jakoś same – ona trwa do końca jakby wtapiając się w promieniującą Światłość Świata. Po pierwsze, gdy widać ją to wiemy (nie tylko mamy nadzieję, ale już jasne przekonanie), że ciemność dobiega końca. Po drugie zwiastuje tak jak gwiazda zwycięstwo dnia, tak Miriam zwycięstwo życia nad śmiercią.

Miriam przeniknięta Bogiem – Światłością promieniuje Nim. To jest mocne zaproszenie też do każdego z nas. Być jak Maryja – tak gdzie jestem ludzie doświadczają zwycięstwa Boga nad złem. To jest to o czym mówi Jezus – byśmy byli światłem świata. Ważne jest też, że gwiazda nie świeci sama z siebie – jej blask jest zawsze odbiciem Słońca. To co ma Miriam – cała jej siła i wstawiennictwo wypływa z tego, że Ona to wszystko ma od Boga. To kim jest i co robi to wszystko jest od Jahwe. Moje, twoje zwycięstwo mogą mieć tylko źródło w Bogu.

Być może czytając te słowa jesteś w życiowej nocy. Stęskniony dnia nie masz siły powstać. Jest jedna droga, która nie wymaga nawet twojego wysiłku – mówię to w całym przekonaniem. Jedyne, co możesz zrobić to zaprosić Miriam i stanęła przy Tobie. Jak mała gwiazda zdobiąca ciemność stanie się nadzieją na lepsze. Gdy Ona będzie przy Tobie to koniec nocy nastąpi blisko. Już widać Słońce i już czuć zwycięstwo, gdy Miriam będzie z tobą. Zaproś Ją i bądź blisko Niej i czekaj na Jezusa. Ona już zwiastuje Jego święte i pełne mocy przybycie i zwycięstwo. Pisząc te słowa mam w sercu wielkie pragnienie, by to co stało się w moim życiu wielką nocą, niewiadomą i stanięciem wobec faktu, że już nic nie da się zrobić – dziś to rzeczywiście nabrało choć małego migającego blaskiem gwiazdy sensu. Jestem mocno przekonany i gorąco w to wierzę, że dziś Miriam zapala nade mną małą gwiazdę zapowiadającą nowy sens i nowe życie. Chrystus jest już bardzo blisko. Skoro On jest tuż tuż to nie mam się już czego bać, bo dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. Chcę się jak Ona  wtopić w Niego i pozwolić, by tak gdzie ja już nie mam sił i jestem totalnie rozwalony On zwyciężał i wyganiał wszystką noc i zapalał światło, które już nigdy nie zgaśnie.

Miriam, pokorna dziewczyno z Nazaretu daj mi odwagę taką jaką miałaś Ty, bym pozwolił się do końca prześwietlić Bogiem i płonąć Jego blaskiem. Bądź ze mną i świecąc jak mała gwiazdka zwiastuj nowy dzień. Gorąco o to wołam do Ciebie. Módl się za nami grzesznymi. Amen

Zapraszam jak zawsze do odmówienia wspólnie chociaż jednego dziesiątka różańca dziś rozważając tajemnicę Wniebowzięcia NMP. Dziękuję, że jesteście i że możemy się tak razem modlić.