Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zdrowaś Maryjo,
łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławiona Tyś między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi
teraz i w godzinę śmierci naszej.

Stabat-Mater-1POCIESZYCIELKO STRAPIONYCH, MÓDL SIĘ ZA NAMI

W tym imieniu Miriam szczególnie patrzymy na niewiastę cierpiącą. Pocieszać w chwilach trudnych najpełniej potrafi ten, kto sam doświadczył próby w życiu. Ona jako Matka Jezusa doskonale wie co to samotność, ból, strapienie, cierpienie czy bezduszność tych, którzy powinni być tak bardzo blisko. Doświadczyła tego, gdy Jej Syn umierał na krzyżu. W czasie Jego samotności to Ona wyszła Mu na przeciw. Nie mogła zmienić tego co się działo i nie była w stanie wziąć krzyża czy przyjąć na siebie tego ogromnego bólu i cierpienia. To jednak co zrobiła, to pocieszyła Go i zaczęła iść w tej drodze krzyżowej duchowo. Jej udział w tym ogromnym bólu był współcierpieniem. To duchowe zjednoczenie z Jezusem było wzmocnione i ugruntowane Słowem Bożych w które się nieustannie słuchała, ale też głęboką i żywą relacją z Synem.

Jej życie i postawa mogą nas nauczyć tego, że chwila cierpienia, choroby, krzyża, kryzysu czy zwątpienia nie jest momentem naszego końca. Życie Maryi pokazuje, że to wszystko, co nas w życiu trudnego spotyka jest lekcją tak naprawdę miłości. To ból, który przeżywamy pokazuje nam ile naprawdę kogoś kochamy. Cierpienie, które jest w nas po stracie czy odejścia kogoś bliskiego są pewnym sprawdzianem kim dla nas była ta osoba, jaka była ta relacja czy ile było (jest) w tym wszystkim miłości. Krzyż jest największym i najpiękniejszym nie tylko sprawdzianem ale też obrazem miłości.

Dziś towarzyszy Ona każdemu z nas. Nie jest w stanie odebrać nam tego, co jest naszym krzyżem, bo każdy z nas musi go nieść sam. Jej pomoc to współcierpienie z nami, pocieszanie nas, podnoszenie nas na duchu, dodawanie otuchy i przede wszystkim towarzyszenie, byśmy nigdy w tym wszystkim nie zostali sami.

Miriam, stojąca u boku krzyża Swojego Syna bądź dziś w tym wszystkim, co mnie dzisiaj męczy, co jest moim bólem, cierpieniem, samotnością. Im bardziej czuje się sam, tym bardziej ze mną bądź. Módl się za nami. Amen

Zapraszam do wspólnej modlitwy. Dziś rozważmy tajemnicę Śmierci Pana Jezusa na krzyżu.

WYDARZENIE <TUTAJ>