Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zdrowaś Maryjo,
łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławiona Tyś między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi
teraz i w godzinę śmierci naszej.

224861_Filary_Maryja_JW295_34KRÓLOWO DZIEWIC, MÓDL SIĘ ZA NAMI

Miriam, najpiękniejsza i najczystsza z wszystkich kobiet na świecie. Jako dziewica nieskażona grzechem pod sercem nosi Zbawiciela. Rodząc daje Go światu jako najpiękniejszy dar Boga dla nas. To wielka łaska, którą została obdarzona uboga niewiasta z Nazaretu.

Swoim dziewiczym życiem pokazuje nam największą wartość jaką dla Niej samej jest Bóg. Wybierając Jego na całe życie i odpowiadając na Jego wezwanie wybiera największy skarb. Dobrowolnie wybierając taki styl życia dla Królestwa Bożego sama staje się Jego Królową. Nie zostaje w tym sama i nigdy przeżywa samotności. Oddając życie w czystości wchodzi w zażyłą bliskość z Bogiem. Tej bliskości i takiej czułości nie jest Jej w stanie nikt dać.

Miriam dziś pokazuje każdemu z nas, że jest coś więcej niż to życie na ziemi. Daje nam wzór właściwych wyborów i rezygnacji z tego co dobre dla Królestwa Niebieskiego. Jedno z błogosławieństw mówi, że ten kto ma czyste serce będzie Boga oglądał. Ona nie tylko ogląda Boga, ale Bóg w nagrodę za Jej czyste i nieskazitelne serce wziął Ją z duszą i ciałem do Siebie. On widząc Jej piękno nie pozwolił Jej doświadczyć śmierci. To piękno i czystość rodzi się z bliskości przy Bogu. To nie jest efekt swoich ludzkich ćwiczeń. Tak owocuje przebywanie blisko Boga i kochanie Go nad życie. Możesz być brudny w życiu jak najgorsza świnia, ale jak zakochasz się w Bogu po uszy i nic nie będzie i nikogo tak mocno pragnął jak bliskości z Nim to On da ci takie czyste serce i piękne oczy, że głowa mała.

Miriam, Królowo Dziewic, prowadź mnie do Jezusa. Zanurz mnie w Jego miłosierdziu. Bądź przy mnie zawsze. Nie pozwól mi zwątpić w Jego miłość. Módl się za nami. Amen

Zapraszam do wspólnej modlitwy. Dziś rozważmy tajemnicę Narodzenia Pana Jezusa.