Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zdrowaś Maryjo,
łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławiona Tyś między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi
teraz i w godzinę śmierci naszej.

d1377692863KRÓLOWO BEZ ZMAZY PIERWORODNEJ POCZĘTA, MÓDL SIĘ ZA NAMI

Być może jest pokusa, by zapytać się, co jeszcze można powiedzieć o Miriam. Tyle zdań, obrazów, symboli – ile można opowiadać. Te rekolekcje dały mi możliwość odkrycia wyjątkowego człowieka. Im dłużej się wpatruje w Jej życie. Im więcej czytam na Jej temat tym czuje się bardziej z Nią związany. Im czuję większą bliskość z Miriam tym mam ochotę opowiadać o Niej cały czas. Przygoda z Miriam prowadzi mnie do bliskości z Bogiem. Bycie z Bogiem natomiast odkrywa we mnie niesamowite rzeczy na temat moje życie. To bardzo wciąga, uzależnia i jednocześnie uwalnia od tego, co wielokrotnie jest w moim życiu czymś bardzo toksycznym. Myślę, że wielu z was też mogło by powiedzieć, napisać też na ten temat. Oczywiście zapraszam do dzielenia się tym, co wam dały i dają te rekolekcje, ale też codzienne przebywanie w Miriam.

Wybrana przez Boga do tak wielkiego zadania nie została dotknięta przez grzech pierworodny. Wybrana przed wiekami została przygotowana do tego, by stać się Bogarodzicą. Bóg w swoim świętym planie zbawienia przygotował Jej ciało, by mogło stać się godnym mieszkaniem dla Jego Syna. Została uchroniona od tego wszystkiego, co mogło Ją oddalić od Boga lub zerwać z Nim przymierze. Nigdy nie popełniła jakiegokolwiek grzechu. Jej serce zawsze było Świątynią Boga. Nie popełniając grzechu nie zaznała również jego skutku czyli śmierci. Otwarta na Boże Słowo i przyjmująca Je w całkowitej czystości bez jakiejkolwiek skazy spowodowanej przez grzech.

Dziś Miriam jest dla nas oparciem i pomocą w walce z grzechem. Ta, która nie zna okrucieństwa spowodowanego odejściem od Boga staje przed nami jako Królowa, by każdego z nas wyciągnąć z otchłani beznadziei i braku wiary. Ta, która wypełniona jest Bożym Duchem jest dla nas ostoją i dodaje nam ducha i siły w walce ze złem i mocami ciemności. Nie skażona grzechem pokazuje każdemu z nas, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. W Niej widzimy też już przedsmak Nieba. Tam będziemy tylko My i Bóg. Ostatnie słowo zawsze należy do Boga. On pokona śmierć i każdy grzech i odtąd już śmierci nie będzie, a zatriumfuje życie.

Miriam, pełna mocy i Ducha Bożego poprowadź mnie z nadzieją i odwagą przez życie. Módl się za nami grzesznymi.

Zapraszam do rozważenia tajemnicy Narodzenia Pana Jezusa i wspólnej modlitwy.