Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zdrowaś Maryjo,
łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławiona Tyś między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi
teraz i w godzinę śmierci naszej.

swiety-dominik-rozaniecKRÓLOWO RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO, MÓDL SIĘ ZA NAMI

Różaniec jest modlitwą w której każdy z nas może krok w krok iść razem z Miriam za Jezusem. Wiele napisano na temat tej modlitwy, a jeszcze więcej już wymodlono i wyproszono na niej spraw. Gdy biorę do ręki różaniec, by wypowiadać po kolei słowa, które są jak balsam dla duszy tajemnica za tajemnicą niczym obraz za obrazem otwiera mi się droga pokazująca Boga. To nie jest bezsensowne odklepywanie wyuczonej formułki, ale wpatrywanie się przez Maryję w cudowne oblicze Boga. Gdy może czujesz się słaby i nie masz odwagi już prosić Boga lub wątpisz, że ta modlitwa dojdzie do Niego to właśnie różaniec jest takim czasem, że to razem z Miriam się modlisz. Mówiąc do Niej i kierując w Jej kierunku modlitwy możesz być pewien, że Ona to wszystko powie Tacie. Nie ma takiej modlitwy powiedzianej Maryi, żeby ona tego nie zaniosła do Boga. Ona jest naszą przeogromną pomocą w takich sytuacjach. Ten tytuł Królowa różańca sam mówi za siebie. To jest królewska modlitwa. To są słowa, które wypowiadają ci, którzy należą do Królestwa Boga – my nimi jesteśmy.

Jak wielki to dar i przywilej szeptać do ucha Miriam słowa, które tak naprawdę opowiadają o Bogu. Każde wypowiedziane „Ojcze nasz” kieruje nasze serca ku Niebu. Czekając na przyjście Królestwa Bożego i pragnąc tylko Bożej woli wchodzimy w niezwykłą przestrzeń i logikę właściwą dzieciom Bożym. To nas wyzwala z lęku i prowadzi do wolności. W tej modlitwie Bóg wyciąga nas spod władzy grzechu i zakusów złego, a prowadzi do Siebie. Każde „Zdrowaś Maryjo” to nic innego jak wciąż opowiadanie tego, co Bóg robi w życiu człowieka. Popatrz ta modlitwa nie skupia naszych myśli i serca na Miriam, ale na Bogu. Ona nigdy nie koncentrowała uwagi na Sobie. Miriam jest najpiękniejszą ikoną, obrazem Boga. Mówiąc słowa tej modlitwy mówimy przecież, co On Jej uczynił, a poprzez Nią widzimy nasze życie i interwencję Boga w nasze sytuacje. Kończąc każdy dziesiątek wychwalamy Boga – bo to tylko Jemu należy się cześć i uwielbienie. Tylko On jest godzien poświęcenia tego czasu.

Spróbuj tak popatrzeć na tę modlitwę i odkryć w niej niezwykłą moc. Spróbuj w niej rozmawiać z Miriam i razem z Nią mówić do Taty. Popatrz jak On jest blisko ciebie i kochaj z całych sił. Różaniec uczy kochać, bo to nic innego jak ciągle mówienie: Miriam, kocham Ciebie, kocham Boga, czuje się kochany, daj mi kochać innych.

Miriam, prześliczna Królowo, patrząc na Ciebie widzę kochającego Boga. W Tobie chcę również zobaczyć siebie i doświadczać łaski w swoim życiu. Módl się za nami grzesznymi.

Zapraszam do wspólnej modlitwy rozważając tajemnicę ukoronowania NMP na Królowę Nieba i Ziemi.