Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zdrowaś Maryjo,
łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławiona Tyś między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi
teraz i w godzinę śmierci naszej.

ikona-sw-rodziny-duzaKRÓLOWO RODZIN, MÓDL SIĘ ZA NAMI

Miriam jest nową Ewą. Tak jak śpiewa Kościół w prefacji: to co Ewa straciła przez niewierność, Maryja odzyskała przez wiarę. W Niej odnajdujemy na nowo raj. W modlitwie przez Jej wstawiennictwo i orędowanie za nami możemy na nowo poczuć się jak w raju. Ona tam jest Królową. To królowanie jest wyjątkowe, bo nie podkreśla władzy, co dzieli się miłością.

Miriam jest Królową Rodzin, a źródło tego znajdujemy pod Krzyżem. Wtedy Jezus dał nam jako za Matkę. To jest bardzo ciekawa też podpowiedź dla nas. Kiedy coś się dzieje trudnego w naszych rodzinach, gdy brakuje cierpliwości, jedności, zrozumienia czy przebaczenia to ważne jest wtedy spojrzenie na Ukrzyżowanego. Miriam tam uczy nas szukania i odnajdywania zrozumienia i siły do tego wszystkiego. To patrzenie owocuje doświadczeniem ważnej, bo Bożej obecności w naszej samotności i niezrozumieniu. Tam też odnajdujemy Maryję, posłaną nam przez Jezusa. Krzyż więc i każdy trudny moment przeżywany w życiu, a szczególnie w rodzinie nie jest chwilą samotności, ale szczególnego trwania przy nas Maryi.

Maryja jest z nami, gdy stoimy pod Krzyżem. Ta obecność jest Jej królowaniem. Świadomość Jej obecności usuwa lęk i pokonuje każdy strach. Ona troszczy się o każdego z nas i opiekuje się naszymi rodzinami. Co za siła też tkwi w takiej rodzinie, która razem przyzywa Jej pomocy chociażby we wspólnym odmawianiu różańca. Rodzina wzywająca Jej wstawiennictwa wchodzi na drogę, którą przeszła Miriam razem z Józefem i Jezusem. Nie jest to szukanie pomocy u kogoś kto chce się dzielić, ale jest to wzywanie pomocy u kogoś kto wiele w życiu przeżył i przeszedł i dlatego dzieli się Bożymi łaskami.

Miriam, Królowo naszych rodzin, obejmij nas swoim płaszczem miłości. Módl się za nami. Amen

Dziś modlimy się wspólnie rozważając tajemnicę Narodzenia Pana Jezusa.