Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zdrowaś Maryjo,
łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławiona Tyś między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi
teraz i w godzinę śmierci naszej.

12143149_10208203903121210_6103996962078633420_nKRÓLOWO ŚWIATA, MÓDL SIĘ ZA NAMI

KRÓLOWO POLSKI, MÓDL SIĘ ZA NAMI

Ostatnie rozważanie naszych rekolekcji kieruje nasze oczy na Miriam królującą w świecie i w szczególnie wybranym dla nas i przez nas kraju naszym, któremu na imię Polska. Pięknie to może brzmieć i tak „bogo-ojczyźnianie”, ale co tak to w ogóle dla nas może znaczyć?

Kim jest królowa? Jej piękność i powab zależy od wielkości i wspaniałości króla. Ona jest odblaskiem i odwzorowanie króla. Naród, który ma takiego potężnego władcę wraz ze wspaniałą królową jest szczęśliwy i godny podziwu. Miriam całą sobą nigdy nie przysłania, ale pokazuje kim jest Król. To kim jest tak naprawdę to wybór i dar samego Boga. Jeżeli Ona jest naszą królową – Królową Świata i Królową Polski to jest to dla każdego z nas wielki zaszczyt. Wielokrotnie też to powtarzałem, że On nie jest dla nas królową tylko dla królowania i podziwiania. Jej rola królewska objawia się w służbie na rzecz każdego człowieka. To królowanie polega też na tym, że ja nie muszę Jej już wybierać na królową – bo Ona już nią jest dzięki wybraniu na zawsze przez Boga.

Służba Miriam w świecie, a może lepiej powiedzieć w życiu ludzi na całym świecie czy w naszej Ojczyźnie jest wielka i wiele moglibyśmy tu wspominać i wymieniać ważnych dla nas dat. Myślę, że Jej służba jest też zaproszeniem i takim konkretnym wezwaniem do tego, się też tej służby uczyć. Jeżeli Ona jest naszą Królową, którą się tak bardzo szczycimy i chwalimy to zróbmy, by tam gdzie żyjemy rzeczywiście zapanowało Królestwo Boga. Jak to zrobić? Trzeba tylko jednego, ale tak bardzo trudnego: otworzyć szeroko swoje serce na przychodzącą łaskę. Miriam to zrobiła. Jedno słowo, jeden gest uczynił z prostej niewiasty przeczystą i najwspanialszą królową. To otwarcie się na Bożą logikę w moim życiu sprawia, że moim jedynym królestwem i moją jedyną ojczyzną jest Niebo. To sprawia, że chcę wszystko robić, by się tam dostać. Tym wszystkim jest być zawsze blisko Boga – tak jak Miriam.

Na koniec tych naszych rekolekcji chciałbym tylko jednego – byśmy zawsze byli blisko Boga. Niech czas tych rozważań i wspólnej modlitwy będzie mobilizacją do tego, byśmy zawsze otwierali nasze serca na przeobfitą łaskę Boga. On naprawdę robi cuda w naszym życiu. On naprawdę nas wybiera do niesamowicie wielkich rzeczy. On naprawdę jest w naszym życiu i działa. Wierzę, że te rekolekcje rzeczywiście były świętym czasem i rzeczywistością cudów, które On zdziałał przez Miriam w naszym życiu.

Miriam, moja, nasza królowo, dziękuję za ten czas rekolekcji. Prowadź mnie do Jezusa. Nie zostawiaj mnie nigdy samego. Módl się za nami grzesznymi.

Dziś rozważanie nieco wcześniej. Jeszcze wieczorem ukaże się ostatnie słowo, krótkie rozważanie ale tylko na facebooku <tutaj>. W tym miejscu dziękuję za wspólne bycie z Miriam. Jeżeli możecie to podzielcie się tym, co przeżyliście w czasie tych rekolekcji. Świadectwa zawsze pociągają. No i do zobaczenia myślę, że już wkrótce. Od jutra myślę, że wracają rozważania do liturgii, a za 4 tygodnie coś nowego się pojawi związanego z Adwentem. Z Bogiem

Oczywiście zapraszam do wspólnej modlitwy. Dziś pomódlmy się i rozważmy tajemnicę Zwiastowania NMP.