Tagi

, , , , , , , , , ,

Lubimy słuchać pochwały na swój temat. Są też i tacy, którzy wzbraniają się od takich gloryfikacji na swój temat. Różne są źródła jednej i drugiej postawy. Czasem wypływają ze szczerego i czystego serca, a czasem z serca pełnego pychy. Paweł, apostoł dziś mówi do nas, że jeżeli z czegoś może się chlubić i cieszyć to z tego, co dał mu Jezus. Jeżeli o czymkolwiek chce mówić to tylko o tym na swój temat. Czuje się w życiu bardzo obdarowany łaską Boga i nie chce Mu pozostać dłużnym dlatego chce głosić Dobrą Nowinę o niekończącej się dobroci Stwórcy.

LITURGIA SŁOWA

Taka dobra i konkretna myśl na dzisiejszy dzień. Potraktuj to wszystko co dziś cię spotka jako dar od Boga. Następnie zacznij wszystkim dziś mówić, co ci Bóg zrobił, co dał. To będzie Ewangelia, a ty będziesz apostołem. Nie trzeba dużo. Tymi małymi gestami uczynisz wielkie rzeczy tam, gdzie żyjesz czy pracujesz. Mów dziś o Bogu wszystkim, których spotkasz. Mów dziś jak wielkie rzeczy od robi dla ciebie. Bądź jak Maryja, która gdy przyszła do Elżbiety wyśpiewała Magnificat. Nie myśl o grzechach czy o tym co cię boli. Myśl dziś tylko o Bogu. Warto.

Twoje świadectwo, choć dla ciebie może wydawać się nic nie znaczące może przyprowadzić kogoś do Boga. Jak zaczniesz też o Nim mówić, ale nie językiem dogmatów czy referatów teologicznych, ale życiem przyciągniesz innych do Boga. Możesz nie mieć żadnej wiedzy, by powiedzieć najpiękniej o Jezusie. Jak? Mów o tym co On robi dla Ciebie. Do tego zaprasza nas papież Franciszek. Zachęca nas, byśmy wychodzili z Ewangelią na ulice i w miejsca gdzie jesteśmy, żyjemy czy pracujemy. Ewangelia może stać się naszą pasją. Bóg może stać się naszą pasją. I tylko taka postawa pasji, fascynacji, zakochania, rozkochania, rozmiłowania z Bogu sprawi, że staniemy się autentycznymi chrześcijanami. Taka postawa zachłanności i zdobywania Królestwa Bożego otworzy nam Niebo. Taka postawa też stanie się czymś co innych będzie przyciągało do Jezusa. W końcu to jak On sam powiedział, że „gwałtownicy zdobywają Królestwo Niebieskie”. O taką gorliwość i gwałtowność w zdobywaniu życia wiecznego módlmy się i wołajmy do dobrego Boga.