Tagi

, , , , , , , ,

31.12.

<Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, z tego, co się stało>

Koniec 2016. Wielkie podsumowania, podliczenia, rozliczenia, podziękowania i przeproszenia, plany i marzenia, obiecanki cacanki, a… tak naprawdę w tym wszystkim sprawę rozwiązuje początek Prologu Jana. Na początku był i jest Logos- Słowo, czyli Bóg. On jest i przez Niego, dzięki Niemu wszystko istnieje. Wszystko co jest to Jego sprawka. Nic bym nie miał w tym roku, gdyby nie On. I niczego nie doświadczę, nie spotka mnie nic i nic nie będę miał bez Niego.

Jeżeli chcę robić rozliczenia i podsumowania to chcę popatrzeć na ile Jemu ufałem i na ile Go zapraszałem do swojego życia. I też jeżeli chcę coś sobie życzyć i planować to tylko to, bym bardziej ufał Jemu niż sobie. Jeżeli chcę dziękować to za to, że codziennie obsypywał mnie milionami łask i jezeli żyję i piszę to słowa to tylko dlatego, że On dał mi taki dar i możliwość. Amen :

m.